Ugovori sa krajnjim korisnicima i izvođačma radova, za sprovođenje mera energetske sanacije porodičnih kuća i stanova na teritoriji opštine Čoka za tekuću godinu, potpisani su danas u kabinetu predsednice opštine Čoka Stane Đember.
Ukupna sredstva iznose 3.759.000 dinara.
Od tog iznosa polovina je dobijena na Konkursu Ministarstva rudarstva i energetike, a 50 posto je izdvojeno iz opštinkog budžeta.
Predsednica opštine Čoka potvrdila je posle potpisivanja pomenutih dokumenata da je nakon potpisivanja Ugovora sa resornim ministarstrvom lokalna samouprava raspisala konkurs i da je tada formirana i Komisija.
– Ove godine bilo je mnogo više zainteresovanih od planiranih sredstava. Opština sredstva uplaćuje izvođačima koje su korisnici odabrali, a članovi Komisija će pratiti njihov rad. Nadam se, na zadovoljstvo svih i, naravno, lokalne samouprave, da će ovi poslovi biti na vreme uspešno završeni i da će građani biti zadovoljni energetski saniranim domovima, a što će im omogućiti veću uštedu tokom grejne sezone – izjavila je predsednica opštine Čoka Stana Đember.
Ona je dodala da će se čokanski zvaničnici potruditi da u narednoj 2025. godini bude opredeljeno još više sredstava kod Ministarstva za energetiku.
– Pozivam građane da učestvuju na konkursima, da pripreme dokumentaciju i da budu strpljivi, jer sve se radi u skladu sa našim budžetom – rekla je predsednica čokanske opštine Stana Đember.